B E T A
Wykonaj test Spektrum Dynamiki Bogactwa
FREE

E-Guide Spektrum

Testimonials

Jeśli chcesz zrozumieć bogactwo. Jeśli chcesz poznać zasady gry. Jeśli chcesz stworzyć swoją zwycięską strategię. Nie szukaj już więcej.

- C. Taylor - Reżyser

Twój Poziom Bogactwa

"Jakie są trzy Pryzmaty Bogactwa?"

Trzy pryzmaty bogactwa łączą cały flow bogactwa od personalnego przez komercyjny do ogólnoświatowego. Pokrywa to cały świat bogactwa, w którym żyjemy. W danym czasie, zawsze jesteś tylko na jednym, wybranym poziomie, jednak dostrzeżenie wszystkich pozostałych poziomów da Ci pełen obraz tego, gdzie chcesz, a gdzie nie chcesz grać.

Trzy pryzmaty bogactwa to:

  1. Pryzmat Fundamentalny – To biegłość w zarządzaniu bogactwem przepływającym przez nasze życie: Nasza zdolność do tworzenia stałego przepływu wartości i pieniędzy w życiu, bez względu na sytuację rynkową.
  2. Pryzmat Przedsiębiorczy – To biegłość w zarządzaniu bogactwem przepływającym przez nasze rynki: Nasza zdolność do efektywnego zarządzania inwestycjami i przedsięwzięciami, by wartość i pieniądze przepływały przez nasze zespoły i rynki.
  3. Pryzmat Alchemiczny – To biegłość w zarządzaniu bogactwem przepływającym przez nasze społeczeństwo. Jest to Pryzmat, na którym tworzone są pieniądze oraz zasady rynkowe.

Kiedy wykonasz test Spektrum Dynamiki Bogactwa, pierwszy zestaw pytań określi pryzmat, w którym obecnie się znajdujesz. Niektórzy przedsiębiorcy i inwestorzy próbują grać na poziomie Pryzmatu Przedsiębiorczego, ciągle tak naprawdę będąc na poziomie Pryzmatu Fundamentalnego. Dla nich kluczowa jest biegłość w określeniu ich własnych potrzeb finansowych nim zaczną próbować opanować sukces ich biznesu.

Niektórzy już opanowali swoje podstawy, ale ciągle grają z poziomu Pryzmatu Fundamentalnego, nawet gdy w rachubę wchodzą inwestycje. I tu właśnie uderzają w szklany sufit, powyżej którego nie mogą się wzbić. Inni próbują działać z poziomu Pryzmatu Alchemicznego prowokując światową zmianę, a jednocześnie nie zaskarbiwszy sobie do tego praw, ponieważ nie podążali krokami Pryzmatu Fundamentalnego oraz Przedsiębiorczego.

"W jaki sposób Spektrum Dynamiki Bogactwa odnosi się do Dynamiki Bogactwa?"

Podczas gdy Dynamika Bogactwa pokazuje, kim jesteśmy, Spektrum Dynamiki Bogactwa pokazuje, gdzie jesteśmy.

Patrząc na tę relację z innej strony, Dynamika Bogactwa pokazuje nam grę, w którą grać będzie nam najlepiej, natomiast Spektrum Dynamiki Bogactwa pokazuje nam poziom, na jakim w tej grze się znajdujemy. Twoją grą może być koszykówka, ale czy jesteś na poziomie rozgrywek NBA, drużyny uniwersyteckiej czy może na poziomie rzutów do kosza przed swoim garażem?

"Jakie jest Dziewięć Poziomów Spektrum Bogactwa?"

Drugi zestaw pytań, który zostanie Ci zadany podczas wykonywania testu Spektrum Dynamiki Bogactwa zdeterminuje Twój poziom wewnątrz Spektrum Dynamiki Bogactwa. Dziewięć poziomów bogactwa mierzy Twój poziom biegłości w tworzeniu wartości oraz dochodowym jej rozpowszechnianiu. Poniżej znajduje się krótki przegląd dziewięciu poziomów. Pomyśl o osobach, które znasz, które mogą pasować do każdej z kategorii:

Pryzmat Podstawowy

Pryzmat Przedsiębiorczy

Pryzmat Alchemiczny

"Czy jest to tylko test, czy egzamin końcowy?"

W jakie sposób te poziomy łączą się z Twoim bogactwem osobistym oraz naszym wspólnym ruchem w kierunku Światowego Bogactwa (World Wide Wealth)? Richard Buckminster Fuller w 1970 mówił o "Egzaminie Końcowym". Powiedział, że osiągnęła już punkt, w którym to można rozwiązać wszystkie problemy ludzkości. Wszystko od braku odpowiedniej opieki medycznej, przez brak edukacji, biedę do degradacji środowiska postrzegał jako problemy dystrybucyjne, do rozwiązania których ludzkość potrzebowała odpowiednio zaawansowanej technologii. Mówił, że "Egzamin Końcowy" to test dla ludzkości czy nasza świadomość byłaby w stanie na tyle przyspieszyć by dorównać rozwojowi technologicznemu i rozwiązać światowe problemy, czy może technologia rozwijałaby się dalej pozostawiając świadomość daleko w tyle za sobą, a my oblalibyśmy egzamin.

Spektrum łączy Twoje osobiste bogactwo z bogactwem zbiorowym. Z jednej strony, na poziomie Podczerwonym nie pomożemy biednym będąc jednym z nich. Z drugiej zaś, nie będziemy w stanie być legendą nie mając żadnych podążających. Im wyżej wspinamy się po drabinie, i zaczynami otaczać się właściwie grającymi, wykonującymi i przewodzącymi osobami, tym lepiej będzie brzmieć muzyka. Im więcej pozwolimy by nasza muzyka była tworzona przez tych, którzy mają nuty warte zapisu, tym lepiej dla nas wszystkich.

Po raz pierwszy w historii widzimy jak przedsiębiorcy piszą zasady – od Billa Gatesa i Warrena Buffeta przepisujących zasady dawania, do Richarda Bransona ustanawiającego warunki podróży kosmicznych – każdy z nas ma moc aby wzmocnić się przez zrozumienie i okiełznanie Spektrum Dynamiki Bogactwa.

"Natura bardzo stara się pomóc nam odnieść sukces, lecz natura to nie tylko my. My jesteśmy jedynie jednym z wielu eksperymentów."

- Buckminster Fuller, 1978

Wykonaj test samemu, a następnie podziel się z innymi.

Wykonaj Test!